Ankara'da Otomatik Kapı Sistemleri Çözüm Ortağınız!

+90 312 394 0875
bilgi@yetisotomasyon.com

Pzts - Cmts 9.00 - 19.00
Pazar Tatil

Otomatik Kepenk Ankara

Otomatik Kepenk iş yerlerinizi veya binalarınızı korumak için yaptırılan bir yöntemdir. Alüminyum ve Çelik olmak üzere iki çeşidi vardır.

Alüminyum kepenkler içi dolgulu ve içi dolgusuz olarak ikiye ayrılır. İçi dolgulu alüminyum kepenk ses ve ısı yalıtımı için kullanabileceğiniz otomatik kepenk çeşididir. Ayrıca farklı renk seçeneklerimiz ile tasarım olarak da kullanabilirsiniz. Tamamen güvenlik amaçlı otomatik kepenk istiyorsanız çelik kepenk kullanabilirsiniz. Otomatik çelik kepenk darbe ve patlayıcı maddelere karşı dayanıklı olması ile bilinir.Otomatik Kepenk konusunda Ankara'da en iyi firmalardan biri olduğumuz için Yetiş Otomasyon'nun ürettiği kepenklere, Otomatik Kepenk Ankara diyoruz.

Otomatik Kepenk Ankara Nerelerde Kullanılır?


Otomatik Kepenkler Ankara Nerelerde Kullanılır sorusunun en iyi cevabı güvenliğini artırmak istediğiniz her yerdir. Ayrıca, eğer vitrininizde güneşe karşı duyarlı ürünleri var ise sizler de kullanmalısınız. Daha detaylı örnek verecek olursak; eczaneler, mağaza kapıları, garaj kapıları, ofis girişleri, bankalar, depolar, süpermarketler, döviz büroları, endüstriyel ve sanayi işletmelerinin önleri en çok tercih edilen yerlerdir. Ayrıca, restaurant ve kafeler farklı renklerde yaptırarak tasarımsal olarak da kullanmaktadır. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK)verilerine göre 2020 yılında2 milyon 103 bin 745 adet iş yeri var ve bu iş yerlerinin 987 bin tanesinde otomatik kepenk bulunmaktadır. Otomatik kepenk sayısını her yıl %20 oranında artırmayı Yetiş Otomasyon görev edinmiştir.

Otomatik Kepenk Ankara’nın Özellikleri


Dayanıklıdır, darbelere karşı kolay kolay parçalanmaz. (Kullanılan malzemelere gore dayanıklılığı farkedebilir.)

Otomatik açıldığı için kullanımı hızlı ve pratiktir.

Bağlantı kısımları güvenlidir.

Malzemesi dayanıklı olduğundan uzun yıllar kullanılır.

Kullanılırken kaza yaşanma oranı çok düşüktür.

Uzaktan kumandayla açılıp kapatılabilir.

Otomatik Kepengin çevresindeki düğmeler sayesinde de kapatılıp açılabilir.

Otomatik Kepenk Ankara Sistemi Nasıl Çalışır?


İki tip lamel kullanılmaktadır, alüminyum ve çelik. Lamellerin profil kaplama yüzeyleri 75mm 115mm olabilmektedir. Fakat, biz müşteri deneyimleri ve güvenlik açısından çelik kepenkte 80mm ile 110mm olarak üretmekteyiz. Bu lamellerin uçlarında birbirine geçen kanallar bulunmaktadır. Bu kanallar sayesinde bir lamel kendisinden sonraki lamele geçerek kapatılmak istenen yüzeyi kaplar. Sarma şasesi gerekli bağlantılar yapıldıktan sonra lamelleri kendi çevresinde motorlar sayesinde sarılmasını sağlar. Lameller birbirine geçen kanalların içinde 170 dereceye kadar dönebilir. Bu sayede Otomatik Kepenk Ankara panelleri sarılır ya da açılır. Lameler üst üste geldiğinden çizilme veya deforme olmaması için uygun boşluk bırakılır.

Burada en önemli kriter motorun doğru seçilmesidir. Kapatılacak yerin yüksekliği, genişliği, kepengin ağırlığı ve mekanın dizaynına göre tubular motorlar, santral motor veya ikiz motor kullanılır. Motoru güçsüz kullanırsanız, otomatik kepenginiz bozulur ve kullanılamaz hale gelir. Tam aksine motorunuzu güçlü seçerseniz hızlı sarılan ya da gevşetilen lameller son noktada sertçe zemine ya da sarma saşesindeki mekanizmalara zarar verir. Bu ayarlamalar uzmanlarımızca ISO, CE ve TSE belgelerine uygun olarak yapıldığından bizi tercih ederseniz bu tip sorunlarla karşılaşmazsınız.

Otomatik Kepenk Ankara uzaktan kumanda ile ya da kablo uzantılı buton sayesinde açılır, kapanır, ya da durdurulur.

Otomatik Kepenk Elle Nasıl Açılır?


Bazı otomatik kepenklerde açma kapama yapmak için bir kutu bulunmaktadır. Kutunun içinden açma kapama yapabilirsiniz. İkinci yöntem ise motorunuzun kenarında bulunan manüel kol ya da manüel caraskal zincirden (opsiyonel özellik) faydalanarak kapatıp açabilirsiniz. Fakat ilk defa yapıyorsanız veya uzmanlarımızca gösterilmemişse denemeyin. Motora, lamellere veya sarma şasesine zarar verebilirsiniz, bu da maalesef kullanıcıya maddi zarar verir. Elektrik kesildiğinde UPS güç kaynağı sayesinde butona basarak da açıp kapatabilirsiniz.


Alüminyum Kepenk Mi? Çelik Kepenk Mi?


Bu sorunun cevabı için neden otomatik kepenk kullanmak istediğinizi belirlemeniz gerekir. Güvenlik için ısı veya ses izolasyonu olsun diye yaptırıyorsanız, alüminyum kepenk ve içi poliüretan dolgulu otomatik kepengi tercih etmelisiniz. Fakat amacınız sadece güvenlik değil, mağazanız kapalı olduğunda da biraz vitrininiz görünmesini istiyorsanız o zaman delikli veya pencereli alüminyum kepengi tercih etmelisiniz. Ayrıca, alüminyum kepenk çelik kepenge göre daha hafif olduğu için açma kapama süreleri kullanılan motora bağlı olarak daha hızlı olabilir. Dolaysıyla, kullanılan motor gücü daha düşük olduğu için ve elektrik tasarufu açısından çelik kepenk biraz daha verimsiz olacaktır. Tamamen güvenlik açısından kullanmak istiyorsanız, çelik kepenk daha dayanıklı ve sağlamdır. Hırsızlığa karşı daha güvenlikli olması açısından et kalınlığını 1,2 mm yaparak, profil kaplama yüzeyini değiştirerek kullanıcı memnuniyeti uzmanlarımızca sağlanmaktadır. Sonuç olarak, çelik kepenk alüminyum kepenge göre güvenlik açısından daha güçlüdür. Fakat, her zaman dediğimiz gibi profesyonel ekibimiz önce keşif yapmasını öneriyoruz. Yıllardır bu işin içinde olduğumuz için size Alüminyum Kepenk Mi? Çelik Kepenk Mi? Daha doğru olduğunu önermekten gurur duyarız. Daha detaylı bilgi için bize ulaşın.

Yetiş Otomasyonu Neden Seçmelisiniz Biliyor Musunuz?


%100 Kullanıcı Memnuniyeti

ZamanındaTeslimat Garantisi

Satış Sonrası Teknik Destek

Teknik Şartnameye Birebir Uyma

Güler yüzlü Hizmet

Uzun Yıllar Sektör Tecrübesi

Uygun Fiyatlama

CE-TSE-ISO Belgeli Ürün Satışı

Güçlü Referanslar

Elektrik Kesilirse Otomatik Kepenk Nasıl Açılır?


Otomatik kepenk elektrik kesildiği zaman manüel açılıp kapatılabilir. Fakat bunun için uygun sistemin olması şarttır. Bir kol yardımıyla elektrik olmasa dahi otomatik kepenk açılıp kapanabilir.

Teknoloji çağında olduğumuz için daha teknolojik bir çözüm isterseniz, yedek enerji üniteleri kullanabilirsiniz. Bu yöntemi Pratik olduğu için daha çok önermekteyiz. UPS gibi sistemler sayesinde otomatik kepenk sorunsuzca açılıp kapanabilir.

Kumandasız Otomatik Kepenk Nasıl Açılır?


Açma Kapama Kutusu ile

Motorun yanındaki manüel açma kapama kolu ile

Motorun yanındaki zincir ile

Otomatik Kepenk Kapı Nasıl Açılır?


Motorun elektrik bağlantısı kesilerek manüel konuma getirilir. Alt lameldeki kulp tutularak yukarı çekilebilir. Fakat lamellere zarar verebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz yaşanan sorunu keşfedip müdahale yapacağınız yöntemi bildirecektir.

Otomatik Kepenk Neden Açılmaz?


Otomatik kepenginiz açılmıyorsa, öncelikle elektrik var mı yok mu kontrol etmelisiniz. Şalterin atmadığından emin olmalısınız.

Herkesin bildiği gibi kumandanızın pili bitiyse otomatik kepenginiz açılmaz. Otomatik kepenk tamiri için aranma sebeplerini incelediğimizde şaşırtıcı bir şekilde %40 kumanda pili sorunundan kaynaklanıyor. Kumanda pili sorununu elemek için öncelikle pilinizi değiştirmenizi rica ederiz. Eğer sorun devam ediyorsa, yedek kumanda ile kepenginizi açmayı denemelisiniz. O da olmuyor ise bizi aramanızı öneriyoruz. Motorunuza gelen elektrik akımı yüksekliği nedeniyle otomatik kepenk motoru yanmış olabilir.

Otomatik Kepenk Yıkanır Mı?


Otomatik kepengin elektronik kapsamına su değmemesi gerekir. Motor ve sarma şasesine gelebilecek su ,elektrik aksamına zarar verebilir. Kısa devre ya da oksitlenmeye neden olabilir.

Otomatik Kepenk Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?


Otomatik Kepenk Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz sorusunun ilk cevabı ölçülerinizi belirleyin. Çünkü Alüminyum kepenkler için önerimiz en fazla 6 metre genişlik, yükseklik ise en fazla 4 metre olmalıdır. Daha büyük bir ölçünüz var ise size hangar kapılarımızı öneririz. Çelik kepenkte ise genişlik en fazla 5 metre, yüksekliğiniz en fazla 4 metre olmalıdır.

Otomatik kepenk alırken dikkat etmeniz gereken ikinci kriter ise üretilecek otomatik kepenginizin ölçülerine göre lamellerin genişliğine karar vermek olacaktır. Çelik kepenkte, 80 mm veya 110mm olacak şekilde panellerimizi belirliyoruz. Alüminyum kepenkte ise 40, 44, 50, 55 ve 77 mm genişlikte üretim yapıyoruz. Uzmanlarımızın verdiği standart ölçülerin dışına çıkmamalısınız, yoksa güvenlik sorunları yaşarsınız. Çok rüzgarlı olan yerlerde dahi standart ölçülerin dışına çıkan firmaların lamellerin kanallarında kırılmalar ve kepengin çok kolay açıldığını gördük. Sakın uzmanlığını test etmediğiniz firmalardan otomatik kepenk almayın.

Otomatik kepenk alırken dikkat etmeniz gereken üçüncü kriter ise boya seçimidir. Daldırma galvaniz boyalı kepenkler paslanmaya karşı daha dayanıklıdır. Üzerine elektro statik boya yapılması ile uzun yıllar otomatik kepenginizi kullanma ihtimaliniz artar.

Bu nedenlerden dolayı marka değerimiz ve sizin güvenliğiniz için bu üç önemli kritere dikkat ederek üretim yapıyoruz. Otomatik Kepenk Ankara firması olan Yetiş Otomasyon’a istediğiniz konuda soru sorabilirsiniz. Sadece Ankara’ya değil tüm Türkiye’ye hizmetimiz bulunmaktadır.

Otomatik Kapı ve Otomasyon Sistemleri Proje ve Bilgilendirme için

Bize Ulaşın